Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Świat Twoimi Oczami, odc. 20 – Agnieszka Łopatowska, pisarka z Francji.

7 sierpnia 2022 @ 19:00 - 20:00

Dnia 7 sierpnia 2022 gościem vloga Świat Twoimi Oczami będzie Agnieszka Łopatowska, pisarka, dziennikarka z Francji.

Porozmawiamy o jej książce “W Paryżu możesz być kim chcesz” i tym samym wiecznym mieście zakochanych.

Ciekawi Cię, jak wygląda życie w cieniu wieży Eiffla? Lubisz podróżować, choćby siedząc na kanapie z książką na kolanach? Lubisz nieszablonowe podejście do świata? Ta książka jest dla Ciebie!

Agnieszka Łopatowska, dziennikarka z długoletnim doświadczeniem, w samym środku pandemii przeniosła się do Francji. Jej wycieczki po Paryżu najpierw dokumentowała w mediach społecznościowych, a później poczuła, że te miejsca, ludzie i historie powinny przybrać większą formę. Pisze o tym, dlaczego bagietki są symbolem narodowym Francji, na czym polega ten słynny francuski szyk, co warto zobaczyć w dzielnicach Montmartre i Le Marais. Sprawdza, czy Francuzi nadal zasługują na miano najlepszych kochanków świata i wraca do czasów, kiedy miastem rządzili Apasze, a pewne damy dopracowywały przepisy na… trucizny.

Agnieszka Łopatowska odwiedza zakątki, których nie ma w przewodnikach turystycznych. Rozmawia z ludźmi podobnie jak ona zafascynowanymi miastem miłości.

Jeśli dopiero planujesz podróż do Paryża, ta książka pozwoli ci poczuć jego magiczną atmosferę. A jeśli zdarzyło ci się już odwiedzić miasto świateł – da szansę na powrót do najwspanialszych chwil.

W Paryżu możesz być kim chcesz to opowieść o mieście, w którym wszystko jest możliwe.

Agnieszka Łopatowska (ur. 1979) – mentalna paryżanka, dziennikarka obecna w mediach od ponad dwóch dekad. Kierowała redakcjami informacyjnymi i lifestyle’owymi. Uczy studentów dziennikarstwa internetowego. Uwielbia opowiadać o jedzeniu, podróżach i dobrych książkach. Zakochana w Paryżu i narzeczonym.

Social Media:

Facebook: https://www.facebook.com/a.lopatowska

Instagram: https://www.instagram.com/agnieszka_lopatowska/

 

Autor zdjęć: Sławomir Janicki/artjani.com

 

 

 

 

Świat Twoimi Oczami, odc. 20 – Agnieszka Łopatowska, pisarka z Francji.
Ta strona korzysta z ciasteczek. Używając jej zgadzasz się na naszą Politykę prywatności.